an image Chór parafialny "MAGNIFICAT"

"Kto śpiewa, ten dwa razy sie modli"
Św. Augustyn

"Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź, tam dobre serca mają.
Źli ludzie, ach wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają."
Johann Wolfgang Goethe

linia O "MAGNIFICAT"

Chór "MAGNIFICAT" powstał w październiku 2007 roku. Założycielem i dyrygentem Chóru "Magnificat" jest Pan Henryk Chojnacki, organista naszej parafii . Chór jest amatorskim zespołem śpiewaczym, wykonującym śpiew w układzie mieszanym tj. sopran, alt i bas. Liczy 17 osób w różnym przedziale wiekowym. Chór swoim śpiewem ubogaca liturgię mszy świętej podczas ważniejszych świąt, ale również podczas wielu niedzielnych mszy świętych w roku. Śpiewamy także podczas ślubów, zarówno w naszej jak i innych parafiach Konina. Uczestniczymy w przeglądach chóralnych, min. w Poznaniu i Strzałkowie. Od 2010 roku jesteśmy członkiem Ogólnopolskiego Związku Chórów Kościelnych CAECILIANUM o nazwie "Federacja Caecilianum".

an image

linia

an image

linia http://www.caecilianum.eu/your-details/userprofile/210.html/

Chór "MAGNIFICAT" jest Organizacją Pożytku Publicznego
w związku z tym, mogą Państwo przekazywać kwotę 1% ze swojego podatku dochodowego na rzecz naszego chóru.
Numer KRS: 71157 - koniecznie z dopiskiem: 130/II/2010 Magnificat Konin

You Tube

"Próbkę" naszych dokonań wokalnych można posłuchać i zobaczyć min. na You Tube wpisując hasło: chor magnificat konin
www.yutube.com
Patronką chórzystów jest św. Cecylia, której wspomnienie w liturgii Kościoła obchodzi się 22 listopada. Jest to jednocześnie święto wszystkich kultywujących muzykę sakralną.

The All Seeing I - Beat Goes On HQ linia Zapraszamy do wspólnego chwalenia Boga śpiewem.

Każdego, lubiącego śpiewać i chcącego swoim śpiewem wielbić Pana Boga przyjmiemy z wielką radością. Nie musisz mieć przygotowania muzycznego ani znać nut. Oczekujemy jedynie muzykalności i zaangażowania. Nabór do chóru jest otwarty i cały czas oczekujemy na nowych chórzystów, szczególnie panów.

Próby chóru

Próby chóru odbywają się w każdy piątek po wieczornej mszy świętej. W sezonie wiosenno-letnim o godz 19-tej , natomiast w sezonie jesienno-zimowym o godz. 18-tej, w Domu Parafialnym (salka katechetyczna). W miesiącach wakacyjnych mamy przerwę. Zgłoszenia bezpośrednio na próbach lub u Pana organisty.

Redaktor zakładki: Sz. Kostrzewa

szczepank@wp.plan image

1% - jeden procent
    pobierz
    an image

    Polecamy